تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم جهت صنایع

تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم سفید رنگ و در مشهای مختلف درکارخانه پودر سنگ آروشا انجام می شود . پودر میکرونیزه کربنات کلسیم صادراتی یکی از پر مصرف ترین مواد به عنوان پر کننده ( Filler ) در صنایع مختلف از جمله صنایع شیمیایی ،پلیمرها، صنایع غذایی و بسیاری دیگر از صنایع می باشد.

تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم جهت صنایع

خرید بدون واسطه پودر کربنات کلسیم

خرید بدون واسطه پودر کربنات کلسیم توسط صنعتگران فعال در صنایع تولید محصولات پلاستیکی، صنایع کاغذ سازی، صنعت رنگ، صنعت پلاستیک و لاستیک، صنایع آرایشی و بهداشتی و صنایع دارویی صورت می پذیرد که این ترکیبات را به عنوان بهترین ماده افزودنی در تولید محصولات خود به کار می‌ گیرند. خرید بدون واسطه پودر کربنات کلسیم مزیت ‌های بسیار زیاد را برای متقاضیان به ارمغان می آورد و در واقع این مسئله می‌ تواند تا حد زیادی در کاهش قیمت نهایی محصولات تاثیر داشته باشد. برای خرید بدون واسطه پودر کربنات کلسیم از مجموعه صنعتی آروشا پودر راه های ارتباطی زیادی وجود دارد و هر کدام از شما مشتریان گرامی می توانید با مراجعه به درب کارخانه آروشا پودر یا از طریق وب سایت های اینترنتی این شرکت خرید بدون واسطه کربنات کلسیم را تجربه نمایید.

تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم جهت صنایع

عرضه مستقیم پودر کربنات کلسیم

عرضه مستقیم پودر کربنات کلسیم یکی از ایده آل ترین روش هایی است که تا حد زیادی باعث عرضه محصولاتی با قیمت های مناسب تر می شود. در فرآیندهای عرضه مستقیم پودر کربنات کلسیم شرکت ها و کارخانه های متعددی به فعالیت مشغول هستند که با وجود تعداد بسیار زیاد این مراکز فعال، مشتریان باید به شناخت معتبرترین مرکز پرداخته و در مرحله بعدی خرید مستقیم این محصولات را انجام دهند. پودر کربنات کلسیم، ماده معدنی پر مصرفی است که به واسطه داشتن ساختار تولیدی پودری با یکنواختی قابل توجه و به عنوان یک ترکیب با رنگ سفید خالص در تولید اکثر محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. حالت پودری و یکدست بودن کربنات کلسیم، هم چنین شرایطی را برای استفاده از این محصولات در صنعت رنگ ایجاد کرده است. کربنات کلسیم در بالاترین درجه خلوص در صنایع غذایی و دارویی هم کاربرد دارد و در هر یک از این موارد کاربردی، در گرید ‌ها و دانه بندی های متنوع مورد استفاده قرار می گیرد.

خبر مهم
فروش مستقیم سفیدترین کربنات کلسیم فارس

تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم

سالها قبل تولید پودرهای میکرونیزه کربنات کلسیم تنها از روش کوبش یا روش های خردایش مکانیکی انجام می شد. که به این نوع از پودرها اصطالحاً GCC گفته می شود. امروزه دیگر این محصول جوابگوی کیفیت مورد تقاضای بسیاری از صنایع نمی باشد. در این روش پس از استخراج سنگ کربنات کلسیم از معادن با استفاده از سنگ شکن آن را تا ابعاد سانتی متری خرد می کنند. در مرحله بعدی با استفاده از تجهیزاتی مانند کوبه یا غلطک ان را به سایز میلیمتر می رسانند . و سپس با استفاده از دستگاه بال میل آن را تبدیل به پودر میکرونیزه کرده و با استفاده از دستگاه های سپراتور ذرات خرد شده را در سایزهای مختلف جدا سازی می نمایند. تولید با این روش علاوه بر استهلاک و مصرف بسیار زیاد انرژی دارای محدودیتهای بسیاری از جمله محدودیت در اندازه و شکل ذرات پودر می باشد . دستیابی به پودری فاین و یکنواخت حتی در مش 2500 (5میکرون) واقعی امری بسیار دشوار می باشد. علاوه بر این خلوص محصول حداکثر معادل خلوص سنگ معدن خواهد بود و در طول فرآیند خردایش ذرات فلزی نیزبه یکی از آنالیزهای نامطلوب محصول اضافه می شود.

تولید کربنات کلسیم رسوبی

در تولید کربنات کلسیم رسوبی یا PCC  به جای خردایش مکانیکی از فرآیندهای شیمیایی استفاده می شود .
پودر کربنات کلسیم رسوبی از واکنش دادن آهک هیدراته  با گاز Co2 در رآکتورهای خاص تولید می گردد.

CaCo3+Heat—————- Cao + Co2

Cao + H2o———————Ca(OH)2

Ca(OH)2 + Co2——– CaCo3 + H2o

آمار سالانه تولید و مصرف این محصول به شکل باور نکردنی رشد کرده است . تولید و مصرف این ماده در جهان حدود 6 میلیون تن میباشد که 75 % آن در صنایع کاغذ سازی مورد مصرف دارد. بدلیل تکنولوژی پیچیده فرایند PCC ، تولید این محصول در کشورهای در حال توسعه رشد زیادی نیافته است. و به همین دلیل محصولات مرتبط به این ماده نیز رشد چندانی پیدا نکرده اند. از جمله این صنایع ؛ کاغذسازی و صنایع پلیمر وصنایع رنگسازی می باشند.

PCC که اندازه ذرات آن بین  0.3 تا 0.8 میکرون میباشد به نانو PCC یا UFC معروف است. UFC به عنوان پرکننده در اکثر پلیمرها خصوصاً PVC مصرف عمده دارد. با توجه به فراوانی سنگ آهک مرغوب و انرژی گاز طبیعی در ایران که لازمه این پروسه می باشند کشور ایران می تواند تولید کننده عمده کربنات کلسیم در خاورمیانه و نیز به عنوان صادرکننده به اروپا مطرح باشد.

خبر مهم
کارخانه کلسیم کربنات پی وی سی

موارد مصرف کربنات کلسیم:

تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم آروشا به منظور تامین نیاز بخش صنعت و کشاورزی و صنایع غذایی صورت می پذیرد .

موارد عمده مصرف پودر کربنات کلسیم میکرونیزه عبارتند از :
 کاغذ سازی: کربنات کلسیم در صنایع کاغذ به عنوان یک ماده پوششی و یک نوع فیلر محسوب می گردد.
بازار اصلی مصرف کربنات کلسیم در صنایع کاغذ از جمله کاغذ تحریر می باشد.

 صنایع رنگ: یکی از مصارف اصلی کربنات کلسیم رسوبی در صنایع رنگ میباشد.
این ماده به عنوان جایگزین اکسید تیتانیوم کاربرد دارد.

 صنایع پلاستیک و لاستیک: در این صنعت انواع بسیار ریز کربنات کلسیم رسوبی به کار می رود.
کربنات کلسیم از کلوخه شدن پلیمرها جلوگیری نموده و خواص پراکندگی آنها را بهتر مینماید.
مهمترین پلیمر مصرف کننده این ماده پلی وینپل کلراید است.

 مرکب چاپ: کربنات کلسیم امولسیونی می تواند در ساخت انواع مرکب چاپ استفاده شود.
نوع ریز دانه آن برای این منظور کاربرد بیشتری دارد.

 صنایع آرایشی و بهداشتی: تولید کنندگان لوازم آرایشی و خمیر دندان از مصرف کنندگان کربنات کلسیم رسوبی هستند.

 مواد پاک کننده: در جلا دهنده و پاک کننده فلزات از کربنات کلسیم به عنوان عامل کمکی لخته ساز استفاده می شود.

 صنایع دارویی: در این صنعت از کربنات کلسیم بسیار مرغوب استفاده می شود.
و باید با استانداردهای معتبر این صنعت مطابقت داشته باشد.
این ماده برای تهیه شربت و قرص ضد اسید، در ساخت آنتی بیوتیک جهت خنثی سازی
و به عنوان کمک فیلتر، در قرصهای قابل حل به عنوان عامل حل کننده
و استحکام بخش و در قرصهای کلسیم به عنوان عامل تأمین کلسیم مصرف می گردد.

 صنایع غذایی: کربنات کلسیم در صنایع غذایی به عنوان خنثی کننده اسیدیته مصرف می گردد و در ساخت آدامس نیز کاربرد دارد.

تولید عمده پودر میکرونیزه کربنات کلسیم در کارخانه کربنات کلسیم آروشا با قیمت مناسب انجام پذیرفته و به سراسر کشور ارسال می گردد .

جدیدترین اخبار سایت