پودر آهک هیدراته چیست؟

4.9
(50)

پودر آهک هیدراته به شکل کریستال‌ های بی رنگ از واکنش سنگ های آهکی با آب تولید می شود؛ این تولیدات نسبت به آهک پخته‌ شده حمل آسان تری دارند و به همین دلیل کاربرد های بیشتری را در صنایع مختلف از آن خود نمودند.

پودر آهک هیدراته چیست؟

ویژگی های آهک هیدراته

یکی از بارزترین ویژگی های آهک هیدراته، حلال بودن این ترکیبات در آب های خالص در دمای اتاق می باشد؛ لازم به ذکر است که بدانید مخلوط آب و آهک هیدراته باعث سوختگی شدید این تولیدات می گردد و برای حمل و نگهداری راحت تر لازم است که احتیاط لازم در این شرایط در نظر گرفته شود؛ این ترکیبات در گروه باز های بسیار قوی دسته بندی می شوند که می‌ توانند آسیب‌ های جدی را در شرایط نامساعد فراهم نمایند.

از مهم‌ترین ویژگی‌ های این تولیدات نیز می‌ توان به ساختار کریستالی و شش وجهی آن ها اشاره کرد؛ این ترکیبات با افزایش دما انحلال پذیری کمتری در آب پیدا کرده، به نوعی که با سه برابر شدن دما انحلال پذیری آنها به کمتر از نصف کاهش می یابد و بر اساس علم شیمی این ویژگی آنها توجیه پذیر می باشد؛ نقطه ذوب این تولیدات ۸۵۳ درجه کلوین است و این ترکیبات برای برخی از فلزات مانند آهن و فولاد نقش حفاظتی دارند و می‌ توانند از خوردگی سطحی فلزات جلوگیری نمایند.

آهک صنعتی برای تولید آلومینیوم
>>

آنالیز شیمیایی آهک زنده کلوخه

Measure Element Measure Element
% 1 > cao (inactive) min 90% cao (active)
% 0.5 > mgo % 6 > caco3
% 0.5 > al2o3 % 0.5 > sio2
% 0.5 > mno % 0.2 > k2o
% 6 > l.o.i % 0.3 > na2o
trace so3 % 0.5 > fe2o3

کاربردهای آهک هیدراته

کاربرد های آهک هیدراته به دلیل قیمت ارزان این محصولات و عدم سمیت آنها قابل مشاهده می باشد؛ این تولیدات دارای کاربرد هایی برای تنظیم ph آب در صنایع مختلف هستند و معمولاً در تصفیه آب و در تصفیه اب استخر ها در پرورش ماهیان و آبزیان به بهره برداری می رسد.

این ترکیبات در صنعت کاغذ سازی هم جایگاه ویژه‌ ای دارند چون می توانند آن دسته از مواد شیمیایی که به عنوان ناخالصی در فرآیند های تولید انواع کاغذ شناخته شده هستند را جذب کرده و در مراحل نهایی حذف آنها را انجام دهند؛ از آهک هیدراته به دلیل مقاومت بالا در برابر برخی از عوامل در تولید مصالح ساختمانی مختلف هم استفاده می گردد، این ترکیبات همچنین به صورت مستقیم در عمران، راه و ساختمان سازی به بهره برداری می رسد.

فروش عمده آهک هیدراته

آهک هیدراته به صورت عمده با درجات خلوص و کیفیت متفاوتی توسط برند های داخلی به فروش می رسد؛ به دلیل فراوانی سنگ های معدنی در داخل کشور و در نهایت قیمت ارزان این تولیدات تمامی نیاز صنعتگران توسط فعالان در داخل کشور تامین می گردد و این پارامتر بدین معنی است که از واردات این تولیدات جلوگیری شده و حتی به صادرات آنها هم توجه می‌ شود.

مصرف کنندگانی که قصد خرید آهک هیدراته را دارند باید با در نظر گرفتن مشخصاتی که در برگه آنالیز شیمیایی این تولیدات ارائه شده است همچون میزان رطوبت، کیفیت و بسته بندی محصولات را بررسی کرده در نهایت خرید خود را با اطمینان به انجام برسانند چون استفاده نامناسب از آهک هیدراته مقرون به صرفه نخواهد بود و به جای اثرات مثبت، نتایج منفی و خسارت های جبران ناپذیر برای صنعتگران فراهم می‌ گردد.

مجموعه صنعتی آروشا پودر برای جلوگیری از این اتفاق مشاوره هایی را در اختیار خریداران قرار می دهد که به راحتی می توانند به انتخاب متناسب آهک بپردازند.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 4.9 / 5. تعداد رای: 50

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت