بازار فروش باریت در ایران و چالش‌های رو به رو

4.9
(50)

میزان فروش باریت وابسته به میزان فعالیت صنایع حفاری در ایران و در جهان می باشد، بنابراین تولید این محصولات به میزان تقاضا برای حفاری چاه های نفت و گاز بستگی دارد؛ دلیل اصلی این موضوع کاربرد های وسیعی این فرآورده ها در صنعت حفاری می باشد.

فروش باریت

 مشخصات کلی باریت

وزن مخصوص بالا و خنثی بودن از نظر ساختار شیمیایی باعث به کارگیری گسترده این فرآورده های معدنی در صنایع بسیار مهم همچون حفاری شده است؛ باریت در سال‌ های قبل از استفاده در صنعت حفاری به عنوان یک باطله مواد معدنی محسوب می شد، اما با آغاز فعالیت های حفاری این ترکیبات به یک ماده معدنی اقتصادی تبدیل شدند و در حال حاضر باریت مورد نیاز شرکت ‌های نفتی از داخل کشور تامین می گردد.

پودر های میکرونیزه باریت دارای خاصیت فسفرسانس و فلئورسانس هستند و ساختمان بلوری آنها به نوعی است که در اثر گرما شکسته شده و به سختی گداخته می شوند.

نوع بسته بندی پودر باریت کریستال

عنوان جنس بسته بندی وزن(kg) توضیحات
کیسه ای متوسط AD-star 20 موجود
کیسه ای بزرگ AD-star 25 موجود
فله داخل جامبو پلی پروپیلن 1200-1500 موجود
فله 2000-25000 ناموجود

شرایط تشکیل باریت

باریت به عنوان متداول ترین سنگ های باریوم دار به صورت اتفاقی در معادن تمرکز می یابد، این تمرکز برخی اوقات ممکن است به تنهایی یا در ترکیب با کانی های دیگر باشد به همین دلیل معدن کاران بعد از شناسایی معادن و استخراج سنگ های باریت نوع ناخالصی های آن ها را مشخص کرده تا شرایط بهتری برای پردازش و فرآوری آنها ایجاد گردد.

بر اساس شرایط متفاوت برای تشکیل کانی های باریت در ایران معادن و ذخایر متعددی وجود دارند که از لحاظ حجم و کیفیت متفاوت هستندف اما بزرگترین و مهمترین آنها در نواحی حاجی آباد خور و دره کاشان در استان اصفهان، باریت الماس در آذربایجان شرقی، الیت در استان مازندران و دشت دره استان یزد قرار دارد؛ عدسی ها، لایه ها و رگه های بسیاری در نقاط مختلف این معادن وجود دارند ولی وسعت و حجم این ذخایر محدود می باشد.

بازار خرید و فروش باریت

بازار خرید باریت از آن جهت در سال‌ های اخیر رو به افزایش بوده است که این ترکیبات علاوه بر بهره برداری در صنعت حفاری به عنوان یک پرکننده صنعتی هم مورد استفاده قرار می گیرند؛ باریت های خرد شده به صورت شسته شده یا شسته نشده در مصارف گوناگون به بهره‌برداری می ‌رسند و اولین موارد مصرف آنها به عنوان عامل پرکننده در صنعت رنگ سازی و مصارف پوششی دیده می ‌شود.

در بازار خرید و فروش عمده باریت، تولیدکنندگان و توزیع‌ کنندگان متنوع به فعالیت مشغول هستند که انتخاب بهترین مرکز برای تامین این تولیدات اهمیت بسیار زیادی دارد؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با آروشا پودر ارتباط بگیرید.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 4.9 / 5. تعداد رای: 50

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت