توزیع کننده پودر کربنات کلسیم در اهواز

با توجه به تعداد بالای صنایع و کارخانه جات مختلف در خوزستان و همچنین پتانسیل های کشاورزی این استان نیاز به پودر کربنات کلسیم بیشتر از سایر استان ها حس می شود. پودر کربنات کلسیم اهواز یک ماده فراوان، ارزشمند و پرکاربرد و البته ارزان قیمت است که در صنایع مختلف از جمله کاغذ سازی، پلاستیک و لاستیک، مصالح ساختمانی، رنگ و رزین، چسب، لعاب و صنایع دارویی کاربرد دارد. این ماده به صورت ناخالص در ترکیب سنگ آهک، سنگ گچ، کلسیت و سنگ مرمر در طبیعت موجود بوده و توسط کارخانه جات صنعتی و دستگاه های و تجهیزات مخصوص به صورت خالص به پودر کربنات کلسیم تبدیل می شود. این نوع کربنات کلسیم از نوع معدنی است اما نوع رسوبی آن نیز از طریق روش های شیمیایی از جمله ترکیب جوش شیرین با محلول اسید بوریک به دست می آید.

کاربرد پودر کربنات کلسیم اهواز

رایج ترین کاربرد پودر کربنات کلسیم اهواز چیست؟

همان طور که اشاره شد کربنات کلسیم چه از نوع معدنی و چه رسوبی کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف و کشاورزی و پزشکی دارد. وجود برخی ویژگی ها ظاهری و خصلت های شیمیایی در این ماده ارزشمند باعث کابرد گسترده آن در صنعت شده است. از ویژگی های پودر کربنات کلسیم اهواز می توان به درخشندگی ورنگ سفید، عدم جذب روغن، عدم انحلال در آب، خاصیت پرکنندگی، خاصیت قلیایی، پخش پذیری مناسب و… اشاره کرد. این پودر یک ماده قلیایی (ضد اسید) است و جهت درمان ناراحتی های معده و کلیه به عنوان دارو مصرف می شود.

خبر مهم
عرضه کربنات کلسیم چرم سازی

نوع خوراکی آن در مکمل های کلسیم نیز جهت درمان کمبود کلسیم استفاده می شود. پودر کلسیم کربنات به دلیل بهره مندی از خاصیت پرکنندگی و پخش پذیری جهت پوشش دهی بهتر و کاهش هزینه های تولید در صنایع رنگ و چسب مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این ماده در صنایع لاستیک و پلاستیک باعث افزبایش دوام و استحکام محصول می شود. نکته مهم در مورد کربنات کلسیم بی خطر بودن و غیر مضر بودن آن برای طبیعت و انسان است.

پودر کربنات کلسیم در اهواز

قیمت انواع پودر کربنات کلسیم

قیمت انواع پودر کربنات کلسیم اهواز به عواملی مختلفی بستگی دارد. مهم ترین این عوامل کیفیت پودر، دانه بندی (مش بندی)، نحوه تولید و فرایند آن و عوامل اقتصادی و سیاسی هستند. در مجموع کربنات کلسیم ارزان ترین ماده ای است که به این شکل گسترده در صنایع مختلف استفاده می شود. گروه کارخانه جات آروشا پودر از بهترین تولید کنندگان و توزیع کنندگان کربنات کلسیم از جمله کربنات کلسیم کشاورزی در استان خوزستان و سایر نقاط ایران است. فروش کربنات کلسیم در انواع مختلف به صورت فله ای و حداقل یک تن انجام می شود.

جدیدترین اخبار سایت