بنتونیت مرغوب : نکات کاربردی برای بهبود کیفیت در صنعت

0
()

بنتونیت مرغوب به صورت رس های ریزدانه دیده می شود و چرخه تولید این محصولات وابسته به دگرسانی خاکستر های آتشفشانی و میزان هوازدگی می باشد زیرا این فرایند ها بیشتر با هم دستی آب قابل انجام هستند.

 بنتونیت مرغوب

 ویژگی های بنتونیت

ویژگی های قابل توجه بنتونیت عبارت است از: شکل پذیری، حل شدن پایین، عدم تجزیه و فرسایش، فاقد خوردگی، ثابت ماندن خواص برای مدت ‌های طولانی، چگالی بالا و نقطه ذوب بالا، انبساط و انقباض یونی مناسب.

این ترکیبات با تک تک ویژگی ‌ها و مشخصات گفته شده در صنایع متعددی به بهره ‌برداری می ‌رسند و می ‌توان بیشترین موارد مصرف آنها را صنعت فولاد و پر کردن چاه های ارت نام برد.

آنالیز شیمیایی بنتونیت کشاورزی

Measure Element
60.8 SIO2
11.6 AL2O3
2.5 FE2O3
2.3 CAO
2.0 NA2O
0.5 K2o
0.4 TIO2
2.5 MGO

 انواع بنتونیت

بنتونیت ها نمونه های متفاوتی را شامل می‌ شوند اما به صورت کلی بر دو نوع آنها تمرکز ویژه دیده می ‌شود؛ بنتونیت های متورم یا همان بنتونیت های سدیم دار و بنتونیت های غیر متورم یا بنتونیت های کلسیم دار.

دسته بندی های دیگری نیز از این تولیدات بر پایه میزان تورم پذیری و جذب انجام شده است که در این میان می‌ توان به بنتونیت با تورم زیاد، بنتونیت با تورم کم و بنتونیت با تورم متوسط را معرفی نمود و هر یک از این تولیدات کارایی های خاصی دارند و در صنایع به خصوصی به مصرف می رسند؛ به عنوان مثال بنتونیت سدیمی با داشتن ویژگی قابلیت جذب آب در حفاری چاه‌ های نفت و گاز جایگاه ویژه ‌ای دارد، در صورتی که بنتونیت کلسیمی با داشتن خاصیت جذب یون ها برای تصفیه و تولید شوینده های صنعتی به کار گرفته می شود.

خرید بنتونیت از شرکت اروشا

شرکت آروشا پودر با مدیریت حرفه ای و سابقه طولانی مدت در زمینه عرضه فرآورده های معدنی مفتخر است که بهترین نوع بنتونیت را در اختیار متقاضیان قرار دهد، بنابراین خرید بنتونیت از شرکت اروشا، برای تمامی شما مشتریان گرامی گزینه ایده آلی می باشد.

بنتونیت جزو معروف ترین خاک های رسی است که از منابع معدنی کشور استخراج می گردد و از آنجایی که این نوع فراورده ها  کاربرد بسیاری در صنایع دارند، می ‌توان به عنوان پرمصرف ترین نوع خاک از آن یاد کرد؛ تولید بنتونیت برای هر صنعتی به صورت تخصصی جزو فعالیت های تجاری شرکت اروشا است، این واحد تولید کننده چندین معدن اختصاصی در اختیار دارد و می تواند با استفاده از آنها به تولید مستقیم و بی واسطه بنتونیت بپردازد و همین امر باعث می‌ شود که قیمت محصولات در نمونه های متفاوت قابل قبول باشد.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: / 5. تعداد رای:

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت