باریوم سولفات و تأثیرات جادویی آن در رنگسازی

4.6
(30)

آیا تا به حال تصور کرده‌اید که چگونه مواد طبیعی می‌توانند رنگ‌های جذاب و دلنشینی را به وجود آورند؟ آیا میدانستید باریوم سولفات، یکی از مواد طبیعی با تأثیرات جادویی در رنگسازی، نقش مهمی در خلق زیبایی‌های هنری و صنعتی دارد؟ این ترکیب شیمیایی جذاب، به عنوان یک پیگمنت سفید، به صورت وسیعی در رنگ‌ها، جوهرها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پودر باریوم سولفات، یک ترکیب شیمیایی ثابت و غیرحل شونده در آب است که به عنوان سفیدکننده و پوشاننده‌ای در رنگسازی به کار می‌رود. این ترکیب، با توجه به خواصش، به عنوان یکی از محبوب‌ترین پرکننده ها در صنایع رنگسازی شناخته می‌شود. باریوم سولفات باعث بهبود پوشش، افزایش استحکام رنگ، و حفظ رنگ‌ها در برابر نور خورشید می‌شود.

باریوم سولفات

باریوم سولفات چیست؟

در ادامه مبحث قبل می توان عنوان کرد که باریم سولفات یک ترکیب غیر الی می باشد که در آن کاتیون های باریوم و آنیون های سولفات عناصر تشکیل دهنده اصلی هستند؛ در ساختار مولکولی این ترکیبات گوگرد متصل شده به چهار اتم اکسیژن هم قابل مشاهده می باشد، به همین دلیل این تولیدات را به عنوان نمک های معدنی هم می‌ شناسند.

سولفات باریم در گروه فلزات قلیایی و دو ظرفیتی است و به دلیل داشتن برخی از ویژگی ها همچون غیر سمی بودن برای استفاده در صنعت پزشکی گزینه ایده آل می باشد؛ این تولیدات همچنین به صورت گسترده در تولید گاز های طبیعی و روغن ها به بهره‌ برداری می‌ رسند تا از این طریق مایعات حفاری با چگالی بالاتری حاصل شوند، از این فرآورده های معدنی با هدف افزایش چگالی پلیمر ها به عنوان پرکننده در صنعت تولید محصولات پلاستیکی هم بهره برداری می گردد.

کارخانه تولید پودر باریت همدان
>>

آنالیز شیمیایی پودر باریت سفید کریستال

Measure Element Measure Element
0.00 K2o 60.47 Bao
33.3 So3 2.26 Cao
2.24 Sro 0.1 Mgo
0.00 Cl 0.07 Fe2o3
0.78 Loi 0.07 Al2o3
  0.71 Sio2

باریوم سولفات قیمت

در مبحث قبل در مورد مشخصات ویژه سولفات باریوم و رابطه آنها با کاربرد محصولات در صنایع مختلف مطالبی را ارائه دادیم، در کنار تمامی مزایا و ویژگی‌ های گفته شده برای این ترکیب معدنی، می توان قیمت مناسب و مقرون به صرفه آنها را نیز اضافه کرد که این پارامتر بیشتر قابل توجه متقاضیان می باشد؛ همان طور که می‌ دانید مواد معدنی و پرکننده هایی که در صنایع مختلف به بهره برداری می رسند از تنوع بالایی برخوردار هستند و سولفات باریوم برای آنکه بتواند گوی رقابت را از دیگر ترکیبات در میدان ربوده باشد، باید قیمت مناسب و قابل قبولی داشته باشد چون تولیدکنندگان و صنعتگران قبل از هر اقدامی با انتخاب مواد و برآورد هزینه های خرید آن ها، مسلما هزینه‌های تولید را سنجیده و در صورت مقرون به صرفه بودن از آن مواد اولیه بهره برداری می نمایند؛ قیمت باریوم سولفات را شرکت های تولید کننده در داخل ایران مشخص می نمایند.

باریوم سولفات ایران

کیفیت بالای باریوم سولفات ایران و قیمت مناسب این محصولات دو پارامتر اصلی برای موفقیت بیشتر شرکت‌ های تولید کننده ایران در بین دیگر کشور ها می باشد و در حال حاضر شرکت‌ های همچون آروشا پودر از اعتبار بالایی برخوردار هستند و همچنین با رعایت تمامی قوانین و مقررات، صادرات این ترکیبات را به کشورهای مختلف انجام می دهند؛ برای خرید بهترین پودر باریت  با بالاترین درجه کیفیت با مشاورین شرکت آروشا پودر ارتباط برقرار نمایید.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 4.6 / 5. تعداد رای: 30

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت