خرید مستقیم آهک کلوخه برای ریخته‌گری؛ بهترین گزینه برای تأمین ماده اولیه در صنعت ریخته‌گری

4.7
(50)

آهک کلوخه برای ریخته گری یک ترکیب صنعتی بسیار مهم می باشد، ویژگی های شیمیایی این ترکیبات باعث شده است که به عنوان یک کانی ارزشمند  شناخته شده و در طیف گسترده ای از مصارف صنعتی و تبدیلی مورد استفاده و بهره برداری قرار می‌ گیرند؛ این ترکیبات به عنوان یکی از بهترین مواد اولیه خام در تولید آهن و فولاد هم به کار گرفته می شوند.

آهک کلوخه برای ریخته گری

قیمت مونوکسید کلسیم برای ریخته گری

قیمت مناسب مونوکسید کلسیم مهمترین دلیلی است که از این ترکیبات در صنعت ریخته گری بهره برداری می گردد؛ این محصولات شیمیایی در واقع همان آهک زنده و آهک فعال هستند که از نوعی سنگ رسوبی تولید می گردند؛ برای تولید این محصولات معمولا سنگ های آهک از معادن استخراج شده و در دما های بالای ۹۰۰ درجه سانتیگراد ذوب می گردند تا در نهایت تجزیه شده و فرآیند کلسینه کردن یا پخت آنها انجام پذیرد.

در انجام این فرآیند گاز دی اکسید کربن از ساختار سنگ های معدنی خارج شده و آهک خالص یا همان آهک زنده تولید می گردد؛ ترکیب مونوکسید کلسیم پایدار نیست و بعد از خنک شدن تمایل بسیار زیادی به واکنش با آب دارد تا تغییر شیمیایی در ساختار خود ایجاد نماید به همین دلیل نگهداری ان بسیار حساس می باشد.

قیمت این ترکیبات شیمیایی در قیاس با دیگر محصولات مشابه بسیار مناسب اعلام می گردد و به همین دلیل از آنها در صنعت ریخته گری و در بسیاری از صنایع دیگر بهره برداری انجام می پذیرد؛ البته می‌ توان عنوان کرد که قیمت مونوکسید کلسیم در نمونه های متفاوت و محصولاتی با آنالیز شیمیایی و مشخصات فیزیکی متنوع نیز تغییراتی به خود می‌ گیرد که خریداران باید با در نظر گرفتن این موارد به شرکت ها و کارخانه هایی مراجعه کنند که آنالیز شیمیایی محصولات را در کنار عرضه آنها ارائه می نمایند و در نهایت با شناخت برخی از خصوصیات شیمیایی یا فیزیکی نسبت به خرید بهترین ترکیب اقدام نمایند.

تولیدکننده بهترین آهک هیدراته
>>

آنالیز فیزیکی آهک هیدراته

Element Measure Element Measure
فرمول شیمیایی ca(oh)2 حلالیت در آب 0.16 (g/100 ml water at 20 ° c)
شکل و رنگ white-powder وزن مخصوص 2.2-2.4 (g/ml)
جرم مولکولی 74.09 (g/mol) نقطه جوش not applicable
دانسیته 400-600 (kg/m3) نقطه ذوب not applicable
سختی between 2 & 3 mohs ph 12.2

کارخانه تولید آهک کلوخه برای ریخته گری

آهک کلوخه در صنعت ریخته گری ماموریت خالص سازی محصولات به دست آمده در فرآیند های آسیاب فولاد و اصلاح ترکیب آنها را بر عهده دارد و در واقع بر اساس نظر تولیدکنندگان استفاده از آن بسیار ضروری به نظر می رسد.

آهک کلوخه دارای فرایند های تولیدی بسیار راحتی است و در واقع این محصولات در کارخانه های تولید کننده از طریق گذراندن چندین مرحله تولید و روانه بازار می شوند؛ فرایندهای اصلی تولید آهک شامل مراحل حفاری و آماده سازی سنگ های استخراج شده از طریق خرد کردن و دانه بندی با در نظر گرفتن نیاز متقاضیان می شود.

مرحله بعدی مربوط به کلسینه سازی آهک خام می‌ باشد و و در این زمینه فرآوری بیشتر آهک کلسینه شده از طریق روش‌ های آبدهی به منظور تولید آهک آب دیده صنعتی هم قابل توجه هستند. در مراحل بعدی انتقال، ذخیره سازی و استفاده از انواع مختلف اهک انجام می پذیرد.

شایان ذکر است که کارخانه‌ های تولیدکننده در هر یک از مراحل گفته شده می توانند مطابق با نظر و استاندارد های تعریف شده در بین صنعتگران پودر سفید رنگ آهک را استخراج کرده و با نام‌ های متفاوت در اختیار متقاضیان قرار دهند؛ به عنوان مثال اولین آهکی که در مراحل تولیدی استحصال می گردد همان آهک کلوخه ای است که قیمت بسیار ارزانی نیز دارد.

فروش سنگ آهک پخته شده برای ریخته گری

فروش سنگ آهک پخته شده برای ریخته گری در برنامه های هدفمند مجموعه اروشا پودر دیده می شود چرا که این ترکیبات در صنعت فولاد و ریخته گری بیشترین کاربرد را به خود اختصاص می‌ دهند و همان طور که در مبحث قبل اشاره کردیم بدون وجود این محصولات هرگز نمی توان فرآیند های ریخته گری را به خوبی پیش برد.

به صورت کلی می‌ توان عنوان کرد از انواع آهک در صنعت ریخته گری با سه هدف اصلی تشکیل سرباره، حذف فسفر و از بین بردن گوگرد، به صورت عمده استفاده می‌ شود؛ این ترکیبات از عناصر موجود در اتمسفر همچون هیدروژن و نیتروژن محافظت می‌ کنند و مانند عایقی هستند که اجازه می‌ دهند دمای بالای فرآیند کاملا حفظ شود.

حذف فسفر هدف دیگر به کارگیری این ترکیبات در صنعت ریخته گری می باشد؛ فسفر موجود در سنگ آهن یا دیگر ضایعات فلزی که برای شروع فرآیند های فولاد مورد بهره‌ برداری قرار می‌ گیرند به راحتی می‌ تواند به خصوصیات فولاد آسیب وارد نماید و در مقدار بسیار زیاد، راحتی شکل پذیری فولاد را هم زیر سوال می‌ برد و به همین دلیل حذف فسفر یک اقدام بسیار مهم در این زمینه است که به کمک انواع آهک انجام می پذیرد.

هدف دیگر به کار بردن این ترکیبات، حذف گوگرد است که می‌ تواند باعث ایجاد ترک در بین محصولات فولادی شود و آهک برای به حداقل رساندن اثرات منفی این عنصر استفاده می شود؛  با در نظر گرفتن مزیت های بکارگیری آهک در صنعت ریخته گری شما مشتریان گرامی اگر قصد خرید این محصولات را دارید می توانید با مشاورین آروشا پودر ارتباط داشته باشید.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 4.7 / 5. تعداد رای: 50

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت