آهک زنده پودری برای پرورش ماهی

4.8
(40)

آهک زنده پودری برای پرورش ماهی در زمان‌ های خاص و تحت شرایط ویژه ‌ای در این حرفه های پرورشی مورد استفاده قرار می‌ گیرد و در واقع هدف به کارگیری این ترکیبات افزایش مواد مغذی موجود در آب استخر و همچنین ضدعفونی کردن آب استخر پیش از شروع دوره پرورش می باشد.

آهک زنده پودری برای پرورش ماهی

قیمت هر کیلو آهک شیمیایی پودری

قیمت هر کیلو آهک شیمیایی پودری بیشتر از هر پارامتری به نوع این محصولات وابسته می ‌باشد و بر اساس استاندارد های تعریف شده و عکس العمل های مربوط به هر صنعت در حال حاضر آهک های چرب، آهک های کم چرب و آهک های آبی در بازار معرفی می گردند که هر کدام کاربرد مخصوص به خود، ویژگی ها و قیمت متنوعی دارند.

در این مبحث به معرفی تک تک اهک های نامبرده شده خواهیم پرداخت؛ اهک چرب در تماس با آب به شدت متبلور شده و چندین برابر مقدار اولیه افزایش پیدا می کند، مخلوط این ترکیب با شن در تماس با گاز کربنیک بسیار است و باعث سفت شدن آن می ‌شود، از این رو به آهک چرب آهک هوایی نیز گفته شد و از آن به عنوان بهترین ترکیب در صنعت ساخت و ساز بهره برداری می نماید.

آهک های کم چرب محصولاتی هستند که از سنگ های آهکی که دارای ۵ تا ۶ درصد آهک می باشند، تولید می گردد و ناخالصی های بسیار زیادی در این تولیدات وجود دارد؛ مهم‌ترین ناخالصی های موجود در آنها شامل گل اخرا، اکسید آهن، اکسید سیلیسیم است.

از ویژگی‌ های برتر این نوع ترکیبات می ‌توان به این موضوع اشاره کرد که به کندی و در زمان های طولانی تری وارد فرایند شکفته شدن می‌ شود و ملاتی که از این ترکیبات به دست می ‌آید به آرامی در هوا سفت می شود، این ترکیبات هم در صنعت ساختمان سازی کاربرد زیادی دارند.

آهک صنعتی برای تولید آلومینیوم
>>

نمونه دیگر این آهک ها با نام تجاری آهک های آبی شناخته شده هستند که معمولاً از سنگ هایی که حدود ۶ تا ۲۲ درصد اهک دارند، قابل تولید هستند؛ این ترکیبات نیز ویژگی هایی به خود اختصاص می دهند که مهمترین آنها این است که دور از هوا و حتی در زیر آب به آهستگی فرایند های سفت شدن را طی می ‌کنند و در تماس با آب خیلی شکفته می شوند؛ این نوع آهنگ ها از نظر استانداردی بین اهک های هوایی و اهک های کم چرب شناخته شده می باشند و از این محصولات هم در صنعت ساخت و ساز بهره برداری می گردد.

آنالیز فیزیکی آهک زنده پودری (میکرونیزه)

Element Measure Element Measure
فرمول شیمیایی cao حلالیت در آب 0.12 (g/100 ml water at 20 ° c)
شکل و رنگ white-powder وزن مخصوص 3.2 (g/ml)
جرم مولکولی 56.08 (g/mol) نقطه جوش 2850°c
دانسیته 720-1130 (kg/m3) نقطه ذوب 2614°c
سختی between 2 & 3 mohs ph 12.2

کارخانه تولید آهک زنده پودری

کارخانه تولیدی آروشا پودر در بحث تولید و عرضه آهک زنده پودری برای استفاده در صنعت پرورش ماهی میگو و دیگر آبزیان تلاش بسیار زیادی می نماید چرا که این تولیدات متقاضیان بسیار زیادی داشته و تولید عمده آنها باعث گسترش فروش و افزایش سودآوری برای این شرکت می شود.

آهک زنده پودری در صنعت پرورش آبزیان با هدف تصحیح ph آب و اسیدیته آب بهره برداری می گردد، این ترکیبات همچنین فعالیت ضدعفونی کردن کف استخر را هم برعهده دارند و معمولاً برای آهک زنی در دوره های پیش از شروع پرورش قابل بهره برداری هستند؛ نقش اصلی آهک زنده پودری در این حوزه های پرورشی در افزایش مواد مغذی و تنظیم ph دیده می شود.

همان طور که مستحضر هستید در آب های پرورش آبزیان غلظت گاز دی اکسید به واسطه تنفس آبزیان در حال افزایش می باشد که این افزایش به معنی اسیدیته شدن آب های استخر و آب آکواریوم است، در نتیجه باید از یک ترکیب به منظور کاهش اسیدیته به صورت مرتب استفاده شود تا شرایط بهتری برای پرورش و رشد آبزیان فراهم گردد؛ آهک پودری در این میان بهترین گزینه است و می تواند تمامی انتظارات پرورش دهندگان را تامین نماید.

شایان ذکر است که بدانید مصرف آهک در بحث پرورش ماهی باید بر اساس استاندارد های خاصی انجام پذیرد و معمولاً فعالان این حوزه ها معتقد هستند که بهترین زمان برای استفاده از این ترکیبات معدنی در فصل های پاییز و زمستان می باشد.

عرضه مستقیم پودر آهک کلسینه

واکنش پذیری بیشتر پودر آهک کلسینه به عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی ‌های این محصولات شناخته شده است و صنعتگران به واسطه همین ویژگی از آن بهره برداری می نمایند؛ کاربرد بسیار زیاد این ترکیب در صنایع مختلف دلیلی برای عرضه مستقیم آن توسط اروشا پودر می باشد چرا که در عرضه مستقیم قیمته ای عادلانه تری برای تمامی صنعتگران در نظر گرفته می ‌شود.

اهک کلسینه با واکنش پذیری بسیار بالا، باعث انحلال سریعتر و حذف عناصر مضر در فرایند های فولاد سازی، فرآیند های تصفیه آب و غیره می ‌شود و در واقع این ویژگی آهک کلسینه به دلیل تخلخل خوب این ترکیب به دست آمده است و تاثیر مطلوبی را در انجام واکنش های متالورژیکی در صنایع مربوطه فراهم می ‌نماید.

یک نکته جالب دیگر این است که واکنش پذیری آهک کلسینه به همگن بودن این ترکیبات، مساحت سطح ویژه آنها و درجه تجزیه گرمایی آنها وابسته می باشد، به همین دلیل باید تولید این محصولات در دما و زمان کنترل شده ای انجام شود.

آیا این مطلب سایت ما را می پسندید؟

از 1 تا 5 امتیاز دهید.

میانگین امتیاز: 4.8 / 5. تعداد رای: 40

منتظر دریافت نظر شما هستیم.

جدیدترین اخبار سایت